Londyn jest stolicą Wielkiej Brytanii i Anglii, a jednocześnie największym miastem w Unii Europejskiej. Miasto to jest także największym ośrodkiem finansowym i biznesowym na świecie. Znajdują się tu cztery zabytki wpisane na listę UNESCO. Ponadto Londyn słynie z wszech obecnej otwartości kulturowej, gdyż spotkać tu można ludzi różnych ras i narodowości. W Londynie znajduje się naprawdę wiele znanych i pięknych atrakcji, m.in. Tower of London, most Tower Bridge, który przecina piękną Tamizę, London Eye, które jest największym kołem widokowym na świecie, muzeum figur woskowych Madame Tussaunds, Katedra Westminsterska, wchodząca w skład opactwa Westminster, a gdzie znajduje się Parlament, Big Ben czy kościół św. Małgorzaty.

Wartym obejrzenia jest niewątpliwie Pałac Buckingham czy piękny Trafalgar Square – słynny plac i miejsce wielu ciekawych wydarzeń. Londyn to przede wszystkim siedziba monarchii brytyjskiej, na czele której zasiada królowa Elżbieta II. Zarówno ona jak i cała rodzina Windsorów sprawuje wiele funkcji urzędowych i reprezentacyjnych. Te i wiele innych atrakcji skłaniają do odwiedzin tego miasta. Najtańszym i najbardziej popularnym sposobem wyjazdu z Polski do Londynu jest podróż autokarem. Podróż jest dłuższa, lecz zaletą jest możliwość zwiedzania wielu innych państw, przez które się przejeżdża.

Ponadto są one odpowiednio przystosowane do tak odległej podróży. Najpopularniejsze linie autokarowe to Ecolines, Sindbad, Agat, Interbus, Polonia Transport, Agatur czy Eurolines Polska. Szybko i łatwo można dokonać zakupu biletu przez stronę internetową danego przewoźnika. Autokary do Londynu wyjeżdżają ze wszystkich większych miast Polski, co dodatkowo przemawia za tą formą podróży.

[Głosów:1    Średnia:5/5]